Náš tip

Ubytování přímo u sjezdovky

Lyžařský vlek vede přímo kolem penzionu, takže stačí přede dveřmi nazout lyže a vyrazit. Loni byla sjezdovka prodloužena o 100m, pro lyžování je tak k dispozici 610m, 650m a 780m upravených tratí. Areál je vybaven umělým zasněžováním, osvětlením a samozřejmě každý den upravován rolbou. Budova spodní stanice nabízí zázemí pro občerstvení, servis a půjčovnu lyžařského vybavení. Pro děti je připravena lyžařská školička s lanovým vlekem a zkušenými instruktory.

Aktivity

Pěší turistika a cykloturistika

Cyklistické i stezky pro pěší směřující do Jizerských hor, Krkonoš a Českého ráje Vás dovedou k mnoha okolním rozhlednám a na mnohá turisticky zajímavá místa. Okolní lesy jsou vhodné pro sběr hub i borůvek.

Rozhledny v okolí

Černá Studnice 869m, Špičák 831m, Štěpánka 958m, Kozákov 744m, Královka 859m, Smrk 1124m

Lyžování

Pozemky přilehlé k penzionu v zimním období hostí dvě lyžařské sjezdové tratě, které jsou upravovány rolbou a vybavené vlekem. Na vlek navazují upravované běžecké tratě do vesnic Držkov, Zásada, Zbytky a dále vedou na Černou Studnici. Pro návštěvy zimní krajiny jsme vybaveni sněžným skútrem.

Létání - paragliding

V širokém okolí lze nalézt vhodné terény pro paragliding s možností tandemových letů.

Možnost jízdy na koních

Naši hosté mohou po předchozí domluvě využít projížďky na koních s průvodcem. Ochranné pomůcky jsou k zapůjčení.

Jízda na koni Jízda na koni Jízda na koni

Penzion Filoun
Josef Šourek
Plavy 4, Velké Hamry 46846

tel.: +420 602 35 35 13
e-mail: info@penzionfiloun.cz

Předpověď počasí pro Jizerské hory

Copyright © 2011-2017 Penzion Filoun - dovolená (nejen) s dětmi v České republice - Jizerské hory, Všechna práva vyhrazena, info@penzionfiloun.cz